01/07/16 - 18:32h

Berdih i Conga ubedljivo do trećeg kola

Tomaš Berdih i Žo Vilfred Conga nisu imali težak posao u drugom kolu Vimbldona.

Nakon što je na otvaranju prepustio set Ivanu Dodigu, Tomaš Berdih je bio ubedljiv u drugom kolu protiv Benjamina Bekera – 6:4, 6:1, 6:2. Protivnik češkog asa u narednoj rundi biće pobednik duela Aleksander Zverev – Mihael Južnji.

10. nosilac je prikazao ubedljivu igru na terenu broj 3 – pet puta je oduzeo servis Bekeru i ispalio 43 vinera. Nemac je bio konkurentan u prvom setu, čak je pri rezultatu 5:4 propustio dve brejk lopte, što je Berdih kaznio već u narednom gemu i poveo sa 1:0.

Uz 15 vinera, Tomaš je okončao drugi set za svega 24 minuta, a ranim brejkom u trećem delu igre je potpuno razoružao rivala i lako priveo borbu kraju.

Žo Vilfrid Conga je za svega sat i 22 minuta rešio prepreku zvanu Huan Monako – 6:1, 6:4, 6:3, a u trećem kolu ga čeka bolji iz meča Izner – Barton (Izner vodio 2:0 u setovima pre prekida zbog kiše).

Francuz je iskoristio šest od 14 brejk lopti, osvojio čak 46% poena na protivnički servis i pogodio 32 vinera. Do sada su samo četiri meča u muškoj konkurenciji završena, a ostali koji su počeli prekinuti su zbog kiše.