23/10/24 - 22:22h

Beč: Zverev u četvrtfinalu, Beretini izbacio Tijafoa

Treći teniser sveta Aleksander Zverev plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Beču.

On je posle sat vremena i 14 minuta igre bio bolji od Markosa Girona rezultatom 6:2, 7:5.

Prvi set Saša je dobio uz dva brejka prednosti.

Drugi set prelomio je na samom kraju i prvom brejk/meč loptom došao do pobede.

Naredni rival biće mu Lorenco Museti.

U četvrtfinale se plasirao i Italijan Mateo Beretini koji je u tri seta savladao Frensisa Tijafoa – 6:3, 6:7 (3), 6:3.

Imao je Beretini priliku da u drugom setu završi meč, ali je u 10. gemu ispustio meč loptu, a zatim još dve u taj-brejku, pa je Amerikanac uspeo da produži duel na treću deonicu koju je startovao brejkom. Međutim, nije Tijafo uspeo da preokrene, pošto je Beretini vratio servis i u šestom gemu realizovao još jednu brejk lopti i susret priveo kraju.

Mateo će se u četvrtfinalu sastati sa Karenom Hačanovim ili Brendonom nakašimom.

Teme:   Aleksandar Zverev, ATP u Beču, Frensis Tijafo, Mateo Beretini, Teniseri, Turniri, Vesti