25/10/19 - 22:36h

BAZEL: Cicipas bolji od Krajinovića nakon preokreta

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP 500 turnira u Bazelu.

Source: Tom Dulat/Getty Images

Filipa je u četvrtfinalnom meču savladao Grk Stefanos Cicipas.

Cicipas je slavio sa 2:1 u setovima nakon preokreta i skoro dva sata provedenih na terenu.

U prvom setu Filip je realizovao dve brejk lopte i ovaj deo meča dobio je ubedljivim rezultatom od 6:3. U drugom setu Srbin je bio bez šanse za brejk, dok je svoju priliku, u trećem gemu, iskoristio Cicipas i tu prednost zadržao do kraja seta koji je osvojio sa 6:4.

Treći set započet je brejkom Stefanosa, ali je Filip odmah uspeo da ga vrati. Međutim, grčki teniser je nešto kasnije uspeo još jednom da oduzme servis Krajinovića, a zatim i da, ponovo sa 6:4, meč privede kraju.

Njegov protivnik u borbi za finale biće prvi favorit i branilac trofeja, Rodžer Federer.

Teme:   ATP 500, ATP u Bazelu, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti