20/04/16 - 15:59h

Barselona: Troicki preko Fučoviča do trećeg kola

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo ATP turnira iz Serije 500 u Barseloni nakon pobede nad Martonom Fučovičem 6:4, 1:6, 6:0, posle sata i 49 minuta igre.

Viktor Troicki. Getty Images.

Viktor Troicki

Protivnik srpskog tenisera u narednom kolu biće Fabio Fonjini, koji je bio bolji od Mihaela Juznjog sa 3:6, 6:0, 6:1.

Delovalo je da će Troicki lako savladadti tenisera iz Mađarske nakon što je poveo sa 3:0 na startu, ali je Fučovič, 212. igrač na ATP rang listi, uspeo da se vrati u finišu seta.

Troicki je čuvao servis do rezultata 5:2, kada je njegov rival uspeo da vrati brejk i dođe u situaciju da servira za 5:5. Ipsk, Viktor je iskoristio prvu set loptu za vođstvo od 1:O.

Lako je Srbin poveo sa 1:0 i u nastavku, ali je potom Fučovič osvojio šest gemova za redom i odveo meč u treći set.

Tamo je Viktor uzvratio istom merom – dobio je odlučujući deo igre bez izgubljenog gema i trasirao sebi put u treće kolo.

Tamo ga čeka Italijan Fonjini sa kojim ima skor 2:2, s tim što su se poslednji put sastali još 2012. na Rolan Garosu, kada je slavio Fonjini.

Teme:   Teniseri, Vesti, Viktor Troicki