19/04/24 - 19:15h

BARSELONA: Rud u polufinalu, Cicipas slavio posle preokreta

Šesti teniser sveta Kasper Rud plasirao se u polufinale ATP turnira u Barseloni.

On je nakon sat vremena i 34 minuta igre bio bolji od Matea Arnaldija rezultatom 6:4, 6:3.

U prvom setu Arnaldi je dva puta vraćao brejk Ruda, da bi Norvežanin set prelomio u svoju korist pred sam kraj prvom brejk/set loptom.

Drugi set dobio je uz brejk prednosti.

Rival u polufinalu biće mu Tomaš Martin Ečeveri.

Stefanos Cicipas u polufinale se plasirao pošto je nakon preokreta bio bolji od Fakunda Dijasa Akoste – 4:6, 6:3, 7:6 (8).

U prvom setu Akosta je napravio dva brejka, a Cicipas je jednom uspeo da ribrejkuje.

Bio je siguran Grk na svom servisu tokom celog drugog seta, a jedan brejk bio mu je dovoljan da ovaj deo meča prelomi u svoju korist.

Najveću borbu vodili su u trećem setu. Obojica su dva puta došli do brejka, a u 12 Cicipas je spasio meč loptu rivala. I u taj-brejku je spasio još jednu brejk loptu Fakunda, da bi iz trećeg pokušaja meč priveo kraju u svoju korist.

U polufinale će igrati da pobednikom susreta Lajović – Fis.

Teme:   ATP u Barseloni, Kasper Rud, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti