18/04/24 - 17:20h

BARSELONA: Rud sigurno do četvrtfinala

Šesti teniser sveta Kasper Rud plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Barseloni.

Norvežanin je posle sat vremena i 14 minuta igre savladao Džordana Tompsona rezultatom 6:1, 6:4.

Prvi set dobio je uz dva brejka prednosti, dok je u drugom setu jednom došao do brejka. Tompson je jedine brejk lopte imao u četvrtom gemu drugog seta, ali nije uspeo da ih realizuje.

Rud će se u četvrtfinalu sastati sa Mateom Arnaldijem koji je bio bolji od Marka Trunđelitija sa 6:3, 6:0.

U osmini finala slavio je i Kameron Nori pošto je sa 6:4, 6:3 nadigrao Roberta Karbaljesa Baenu.

Britanac je tako zakazao duel sa Tomašom Martinom Ečeverijem koji je savladao Brendona Nakašimu sa 3:6, 7:6 (5), 6:4.

Teme:   ATP u Barseloni, Kasper Rud, Teniseri, Turniri, Vesti