17/04/24 - 20:24h

BARSELONA: Rud i Cicipas u osmini finala

Šesti i sedmi teniser sveta Kasper Rud i Stefanos Cicipas plasirali su se u osminu finala ATP turnira u Barseloni.

Cicipas, koji je prethodne nedelje osvojio Masters u Monte Karlu, vezao je još jednu pobedu pošto je u drugom kolu Barselone savladao Sebastijana Ofnera nakon sat vremena i 38 minuta igre rezultatom 6:4, 7:5.

U prvom setu Cicipas je već u prvog gemu napravio brejk, ali je Ofner odmah ribrejkovao. U sedmom gemu Stefanos je iskoristio još jednu brejk loptu kojom je i prelomio set u svoju korist.

U drugom setu videli smo po dva brejka sa obe strane do 10. gema, da bi gem kasnije Grk napravio i treći brejk, a zatim i trećom meč loptom stigao do pobede.

Naredni rival biće mu Roberto Karbaljes Baena koji je savladao Lorenca Muzetija sa 7:6 (4), 6:4.

Kasper Rud se u osminu finala plasirao pobedom nad Aleksandrom Muljerom sa 6:3, 6:4, u duelu koji je trajao sat i po vremena.

Tokom duela Norvežanin je iskoristio šest od deset brejk lopti, dok je njegov rival od osam prilika relizovao tri brejk lopte.

Za plasman u četvrtfinale Rud će se boriti sa Džordanom Tompsonom koji je bio bolji od Žaumea Munara u tri seta – 6:4, 2:6, 6:4.

Teme:   ATP u Barseloni, Kasper Rud, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti