09/09/14 - 17:14h

Banja Luka: Uspešan start Troickog!

Srpski teniser Viktor Troicki je uspešno startovao na čelendžeru u Banjaluci, pošto je u prvom kolu savladao Hrvata Nikolu Metkića sa 6:4, 7:5.

V. Troicki67
N. Mektić45

Viktor-Troicki-img22566_668

Troicki je u prvom kolu bio bolji od Hrvata Delića posle sat i 25. minuta igre. Srpski teniser je iskoristio dve od ukupno devet brejk prilika koliko je imao, dok je sa druge strane, njegov rival bio tri puta u prilici da oduzme servis Troickom, ali bez uspeha.

Viktor je od samog starta meča pretio na servis Hrvata, pa je tako u trećem gemu imao brejk loptu, ali nije uspeo da je iskoristi. Međutim, u petom gemu je imao više koncentracije, pa je uspeo da iskoristi svoju šansu i oduzme servis Mektiću za vođstvo od 3:2. Viktor je u nastavku delovao sigurno, pa je znalački sačuvao prednost brejka i u prvom setu slavio rezultatom 6:4.

U drugom setu je viđen izjednačeniji meč, a hrvatski teniser je propustio tri brejk lopte. Viktor je, u jedanaestom gemu, iskoristio jednu jedinu koja mu se ukazala, da bi u narednom gemu sigurnim servisom potvrdio trijumf rezultatom 7:5.

Protivnik srpskog tenisera u meču drugog kola biće Belgijanac Artur de Gref, koji je savladao Marka Đokovića.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki