BANJA LUKA: Laslo u četvrtfinalu!

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Banja Luci!

L. Đere666
B. Ćorić474

U osmini finala na Srpska Openu nadigrao je Hrvata Bornu Ćorića, trenutno 21. na ATP rang listi.

Na terenu su proveli tri sata i 17 minuta, a posle sjajne borbe Laslo je do pobede došao sa 2:1 u setovima – 6:4, 6:7 (1:7), 6:4.

Đere je do prvog brejka na meču došao za vođstvo od 5:3, ali je Borna odmah uzvratio ribrejkom. Međutim, srpski teniser mu je još jednom oduzeo servis za konačnih 6:4 u ovom delu meča.

U drugom setu vođena je najveća borba, a obojica su napravili po dva brejka. Taj-brejk doneo je sjajnu igru Ćorića, koji je rivalu prepustio samo jedan poen i tako izjednačio na 1:1 u setovima.

Odlučujući set rešen je već u prvom gemu, kada je Đere napravio brejk. Do kraja je čuvao servis, Borna je propustio jednu priliku da ga vrati, a samo jedna meč lopta bila je dovoljna Đereu da završi ovaj susret.

Sledeći protivnik biće mu bolji iz duela Popirina i Molčana.

Teme:   ATP Banja Luka, Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti