11/09/19 - 18:01h

BANJA LUKA: Krstin u osmini finala, Miladinović bolji od Milojevića

Srpski teniseri Peđa Krstin i Marko Miladinović plasirali su se u osminu finala čelendž turnira u Banja Luci.

Krstin

Peđa je, kao deseti nosilac, bio slobodan na startu, a u drugom kolu je savladao Italijana Rikarda Balceranija.

U meču koji je trajao sat vremena i 20 minuta, Krstin je slavio sa 2:0 u setovima. U prvom setu napravio je dva brejka, dok je u drugom delu igre jednom oduzeo servis protivniku, a susret je dobio rezultatom od 6:2, 6:4.

Naredni rival biće mu Argentinac Karlos Berlok.

Miladinović je u drugoj rundi takmičenja eliminisao sunarodnika i trećeg nosica na turniru, Nikolu Milojevića.

Posle 82 minuta provedenih na terenu, Marko je bio bolji sa 2:0 u setovima.

U prvom setu napravio je dva vezana brejka u drugom i četvrtom gemu. Imao je priliku da reši set pri rezultatu od 5:1, ali nije iskoristio četvrtu set loptu. Milojević je spasio sve četiri lopte, a zatim poveo i brejkom osvojio sedmi gem. U narednom gemu Miladinović je koristio prvu set loptu i ovaj deo igre dobio rezultatom od 6:2.

U drugom setu dva puta je napravio brejk i ponovljenim rezultatom iz prvog seta došao do trijumfa.

526. teniser sveta će se u osmini finala sastati sa Dimitrijem Popkom iz Kazahstana.

Šampion čelendžera u Banja Luci dobiće 6,190 evra i 80 ATP poena.

Teme:   Marko Miladinović, Nikola Milojević, Peđa Krstin, Teniseri, Turniri, Vesti