24/06/24 - 21:34h

BAD HOMBURG: Prva favoritkinja odmah ispala

Prva favoritkinja turnira u Ban Homburgu Marija Sakari takmičenje je završila već na samom startu.

Grkinju je iznenadila 96. teniserka sveta Jule Nimajer i to posle preokreta – 2:6, 6:2, 7:6 (4).

Prvi set Sakari je dobila uz dva brejka prednosti, a istom merom Nemica je uzvratila u drugom setu.

U trećem setu obe su napravile po dva brejka. Nimajer je u 12. gemu ispustila meč loptu, a novu šansu iskoristila je u taj-brejku.

Nimajer će se u osmini finala sastati sa dobitnicom specijalne pozivnice Paulom Badosom koja je bila bolja od Aranče Rus ubedljivim rezultatom 6:4, 6:1.

U osminu finala se plasirala druga favoritkinja Ljudmila Samsonova.

Ona je nadigrala Saru Soribes Tormo posle sat vremena i 27 minuta rezultatom 6:3, 6:1.

Naredna protivnica biće joj Katerina Sinjiakova koja je eliminisala Klaru Burel.

Teme:   Marija Sakari, Teniserke, Turniri, Vesti