06/08/14 - 22:37h

ATP Toronto: Đoković posle drame u osmini finala!

Srpski teniser i svetski broj 1 Novak Djoković plasirao se u osminu finala Mastersa u Torontu, nakon što je posle velike borbe savladao Francuza Gaela Monfisa sa 2:1, po setovima 6:2, 6:7(4), 7:6(2) posle dva sata i 40. minuta.

N. Đoković667
G. Monfis276

Novak-Djokovic-img21977_668

Srpski teniser Novak Đoković odigrao je svoj prvi meč nakon duže pauze i finala Vimbldona u kome je savladao Švajcarca Rodžera Federera. Posle mnogo muke i velike borbe uspeo je da savlada izuzetno borbenog Francuza Gaela Monfisa i izbori plasman u osminu finala.

Bilo je potrebno određeno vreme da se Novak zagreje i uđe u ritam, Francuz je u trećem gemu imao dve brejk lopte, ali je srpski teniser uspeo da neutrališe obe. U šestom gemu Novak uspeva da stigne do brejka, da bi u osmom gemu još jednom oduzeo servis Francuzu i stavio tačku na prvi deo igre rezultatom 6:2.

Drugi set je bio vrlo izjednačen, vodila se velika borba u svakom gemu, ali ipak nije bilo brejka, pa je set odlučen u taj-brejku. U odlučujućem gemu, Novak je imao 4:3 i prednost mini brejka, ali je Monfis vezao četiri poena i tako uspeo da izbori treći set.

U odlučujućem setu prvi je udarac zadao francuski teniser koji je oduzeo servis Đokoviću u četvrtom gemu, ali je Novak već u narednom uzvratio. Do kraja seta su igrači bili sigurni pri servisu, pa smo gledali reprizu drugog seta u vidu novog taj-brejka. Ovaj put je Novak bio uspešniji, u ključnim trenucima hladnokrvniji, pa je na kraju sa 7:2 rešio taj-brejk u svoju korist i stigao do trijumfa.

U osmini finala Novak Đoković će ukrstiti rekete sa još jednim Francuzom, Žo Vilfredom Congom.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Drugo Kolo, Gael Monfis, Masters, Novak Djoković, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti