03/10/12 - 08:28h

ATP Tokio: Janko se revanširao Simonu

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u osminu finala turnira u Tokiju. Drugi srpski reket se zahvaljujući rezultatu 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:1 posle dva časa i 26 minuta igre revanširao Simonu za nedavni poraz u Bangkoku. Tipsarević će u sledećem meču igrati protiv Marka Kjudinelija iz Švajcarske.

J. Tipsarević466
Ž. Simon631
Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Ključna stvar u pobedi našeg tenisera bio je servis. Dok je Simona služio Francuz osvaja prvi set, ali kada je bio malo slabiji Janko je to umeo da iskoristi i preokrene meč.

Prvi set je bio dosta neizvestan, ali je svojim servisima Simon “ubijao” svaku nadu Tipsareviću da može do brejka. Francuz je uspeo da napravi jedan brejk i to je bilo dovoljno za 1:0 u setovima. Ovaj deo igre Simon dobija rezultatom 6:4.

U drugom setu Janko je rano napravio brejk za 2:0, sto mu je podiglo samopouzdanje. Simon je uzvrtaio na 3:2, da bi Tipsarević odmah potom došao do novog brejka i na kraju sa 6:3 stigao do izjednačenja.

U poslednjoj deonici, Srbin je napravio čak četiri brejka. Oba tenisera su očajno servirala, pet od sedam gemova su bili brejkovi, ali je Simon osvojio tek dva poena na drugi servis, pa je Janko Tipsrević sa četiri brejka stigao do 6:1 i konačne pobede.

Sadašnji skor Simona i Tipsarevića je 5:2 u korist Francuza, dok je u međusobnim okršajima Kjudineli bolji od našeg tenisera. Srbin i Švajcarac su igrali jednom i to pre šest godina.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Tokiju, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti