14/07/12 - 17:26h

ATP Štutgart: Tipsarević u finalu!

Janko Tipsarević je uspeo da se plasira u finale turnira u Štutgartu nakon pobede nad brazilskim teniserom Tomašom Belučijem. Uzbudljiv meč je igran u 3. seta, a naš teniser je na kraju uspeo da izbori plasman u finale.

J. Tipsarević626
T. Beluči464

Očekivano težak meč, ali se ipak naša želja ispunila i Janko je uspeo da trijumfuje u ovom meču. U prvom setu smo videli samo jedan brejk, a njega je načinio naš teniser pri rezultatu 4:4, da bi potom uz siguran servis gem stigao do 1:0 u setovima- 6:4.

U drugom setu Tipsarević nije bio na visini zadatka. Uspeo je da napravi jedan brejk, ali to nije bilo dovoljno da se suprotstavi sada boljem Belučiju. Brazilac uspeva da napravi tri brejka i tako dođe do ubedljivih 2:6 u drugom setu.

Janko Tipsarevic. Getty Images.

Janko Tipsarević

Pobednik ovog meča morao je biti odlučen u trećem setu. Janko se srećom “razbudio” posle loše igre u drugom setu i napravio ključan brejk već na startu ovog seta. Siguran je bio u svojim servis gemovima i Belučiju nije pružio priliku da se vrati u meč. Zaslužena pobeda našeg tenisera i plasman u finale- 6:4.

Janka u finalu čeka pobednik meča Giljerma Garsije Lopeza i Huana Monaka. Sva je prilika da će se u finalu naći dva najbolje rangirana tenisera sa ATP rang liste na ovom turniru, naravno to su Tipsarević i Monako koji je na šljaci uvek nezgodan protivnik.

Budite uz Tenis Uživo i pružite podršku Janku u borbi za titulu!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP u Štutgartu, Janko Tipsarevic, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti