15/08/12 - 17:39h

ATP Sinsinati: Viktor silovit protiv Hjuita

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u treće kolo Mastersa u Sinsinatiju pošto je u drugom kolu bio bolji od Australijanca Lejtona Hjuita rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:0. Naredni protivnik Troickog biće bolji iz duela Del Potro – Has.

V.Troicki66
L.Hjuit20
Viktor Troicki

Troicki je odlično otvorio meč i vrlo brzo poveo sa 3:0. U drugom gemu je došao do brejka, dobro je servirao, a u četvrtom je imao još jednu priliku da oduzme servis protivniku. Međutim, Hjuit je uspeo da prekine Vikotrovu mini seriju i smanji na 3:1. Kasnije je Viktor nastavio sa dobrom igrom, Hjuit je podigao nivo servisa ali naš teniser dolazi do velikih 5:2. Hjuit je servirao za ostanak u setu, ali posle 35 minuta igre Toricki osvaja prvi set.

Drugi set je počeo idnetično kao i prvi. Troicki je osvojio prvi gem, a zatim došao do brejka. U trećem gemu srpski teniser je imao problema sa servisom, ali je ipak poveo sa 3:0.
U nastavku je Troicki ponovo osvojio brejk, a uz malo muke došao i do ubedljivih 5:0. Hjuit je servirao za ostanak u meču, ali nije uspeo da ublaži poraz, pa je Troicki došao do pobede posle nešto više od sat vremena igre.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki