15/08/12 - 19:37h

ATP Sinsinati: Novak bolji od Sepija

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Sinsinatiju, pobedom nad Andreasom Sepijem sa 2:0 (7:6, 6:2). Naredni Novakov protivnik biće Rus Nikolaj Davidenko.

N.Đoković76
A.Sepi62

Novak Đoković

Na početku meča svaki od igrača, uz male poteškoće, sačuvao je svoj servis, te se tako došlo do rezultata 3:3. Sledeću šansu za brejk Novak je dočekao u desetom gemu, kada je imao 15:40 i dve vezane set lopte. Prvu je Sepi spasao zahvaljujući dobrom servisu, ali je na drugoj Đoković poslao bekhend u mrežu. Imao je srpski teniser još jednu set šansu, ali je ponovo pogrešio, pa je Italijan ostao u setu. Zatim se ušlo u taj brejk, a Đoković je u ranoj fazi stvorio mini-brejk viška. Međutim, Novak nikako nije dolazio do svoje igre, napravio je neke greške i Sepi se lepim ’pasingom’ približio na 5:4. Ipak, u naredna dva poena Italijan je poslao forhend prvo u aut, a zatim i u mrežu, pa je Novak za sat vremena dobio prvu set.

U drugom setu Nole je odmah imao brejk loptu, ali je nije iskoristio. Posle lako osvojenog gema na svoj servis, Novak je u istom ritmu nastavio i u narednom, pa je napokon napravio brejk. Stvorio je tri vezane brejk šanse, a realizovao je drugu nakon duple greške Sepija – 2:1. U nastavku Novak dolazi do velikih 4:1 što je slomilo Italijana. Do kraja Novak je dolično igrao čuvao stečenu prednos i na kraju ovaj set rešio u svoju korist rezultatom 6:2.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti