14/08/13 - 23:25h

ATP Sinsinati: Novak bolji od Monaka!

Srpski teniser Novak Đoković, plasirao se u treće kolo Mastersa u Sinsinatiju, pošto je u svom prvom meču savladao Huana Monaka iz Argentine rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:2. Protivnik Novaka Đokovića u borbi za četvrtfinale biće Belgijanac David Gofan.

N. Đoković76
H. Monako52
Novak Djokovic

Novak Đoković nije baš bio dominantan u prvom setu, ali je ipak uspeo da ga osvoji. Brejk u četvrtom gemu osigurao je Novaku lako vođstvo 4:1 u uvodnom setu, ali su onda usledili “žuti minuti” i Monako je osvojio četiri gema u nizu. Servirao je Argentinac za prvi set, ali nije uspeo. Srbin je vezao tri gema i rezultatom 7:5 rešio set u svoju korist.

U drugom delu igre bilo je manje uzbuđenja. Srbin je ponovo načinio brejk u četvrtom gemu, ali ovoga puta nije ispustio prednost od 4:1. Novak Đoković je zabeležio osmu pobedu u isto toliko mečeva protiv Huana Monaka, ali će u nastavku turnira morati da popravi igru. Drugi set srpski tensier osvojio je rezultatom 6:2.

Naredni protivnik našeg tenisera u osmini finala biće Belgijanac David Gofan.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti