17/08/12 - 19:45h

ATP Sinsinati: Đoković u polufinalu

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju, pošto je u četvrtfinalu bio bolji od Hrvata Marina Čilića rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2. Naredni protivnik našeg tenisera biće Argentinac Huan Martin del Potro, koji je u četvrtfinalu savladao Žeremija Šardija iz Francuske.

N. Đoković66
M. Čilić32
Novak Djokovic, Rolan Garos, Grend Slem, 2012

Novak Đoković

Novak je dobio prvi gem bez izgubljenog poena, delovelo je da će isto učiniti i Čilić koji je razornim servisima stigao do 40:0, ali sledećih pet poena pripalo je srpskom teniseru koji je tako poveo sa 2:0 na startu. Đoković kasnije stiže i do velikih 3:0, koje nikako Čilić nije mogao da stigne. Uspeo je u nastavku seta Hrvat da donekle konsoliduje svoju igru, uspeo je u osmom gemu da spasi tri set lopte iako je u jednom trenutku promašio lopticu iz smeča, ali Đoković je igrao u odličnom ritmu i posle 45 minuta dobio je prvi set sa 6:3.

Već u trećem gemu drugog seta Nole pravi novi brejk i time polako lomi Marina. Sačekao je nekoliko grešaka Hrvata, vratio je nekoliko neugodnih servisa i poveo je sa 2:1. Do kraja je Čilić uspeo da uzme još samo jedan gem i to je bilo sve od njegovog otpora u ovom meču. Drugi set Novak dobija rezultatom 6:2.

Meč između Novaka Đokovića i Huan Martin del Potra na programu je u subotu od 19 časova.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti