16/08/12 - 18:43h

ATP Sinsinati: Delpo bolji od Troickog

Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je meč trećeg kola Mastersa u Sinsinatiju pošto je, šesti put za redom, poražen od Argentinca Huana Martina del Potra rezultatom 2:1, po setovima 7:6(2), 2:6, 6:1.

V.Troicki661
H.M.Del Potro726

Početak meča doneo je dva brejka, ni jedan teniser nije sačuvao svoje servise, pa je posle deset minuta bilo 1:1. Posle uvodna dva gema usledio je medicinski tajm-aut koji je zbog problema sa prstima ruke zatražio Argentinac. Troicki je nakon osvojenog servis gema napravio još jedan brejk te poveo 3:1. Ovu šansu naš teniser nije iskoristio, Delpo je odmah napravio ribrejk za 3:2. Potom su oba tenisera čuvala svoj servis, a onda je Viktor jos jednom napravio brejk i otisao na 5:3. Međutim naš teniser ni ovu šansu nije iskoristio pa se Argentinac ponovo vraća u meč. Nakon svega viđenog set je otišao u taj-brejk gde je Viktor izgubio tri puta servis, pa je Del Potro sa 7:2 u taj-brejku dobio prvi set sa 7:6.

Viktor je već na startu drugog seta napravio brejk, ali je ovaj put uspeo da ga kapitalizuje, osvojio je svoj servis gem i poveo 2:0. Del Potro je smanjio, ali je naš teniser ušao u ritam i bez izgubljenog poena ekspresno stigao do 3:1. Viktor Troicki je ponovo oduzeo servis rivalu i stigao do 5:2 i servisa za set. Ovaj put srpski teniser je odigrao mnogo zrelije, i iskoristio već prvu od dve set lopte za 6:2 i 1-1 u setovima.

Treći set počeo je kao drugi, samo što je ovaj put dominirao Del Potro koji je u drugom gemu napravio brejk i ekspresno poveo 3:0. Viktor je dosta promašivao, ni Argentinac nije briljirao, ali je bio sigurniji i ubedljivo rešio ovaj set u svoju korist. Rezultat je bio 6:1, za konačnih 2:1 za Argentinca.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki