13/10/13 - 15:50h

ATP Šangaj: Titula za Novaka Đokovića!

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Mastersu u Šangaju! Novak je u sjajnom duelu, koji je trajao 2 sata i 35 minuta, savladao Argentinca Huan Martin del Potra rezultatom 2:1, po setovima 6:1, 3:6, 7:6 (7:3). Ovo je Novakov 15. Masters trofej, a 39. titula u karijeri.

N. Đoković637
H. M. Del Potro166

Photo by TenisUzivo.com

Novak Đoković je sjajno počeo meč i već u drugom gemu odzeo servis Del Potru. U nastavku prvog dela igre Nole je još jednom, u četvrtom gemu, napravio brejk, a potom materijalizovao prednost za velikih 5:0. Do kraja seta i jedan i drugi teniser su osvojili po jedan gem, te je tako Srbin prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:1.

Drugi set počeo je sjajnom igrom Huan Martim del Potra. Teniser iz Argentine napravio je brejk u drugom gemu, a potom je stečenu prednost održavao do kraja seta, sjajnim servisima. Argentinac je drugi deo igre svojio rezultatom 6:3.

Treći set bio je izuzetno zanimljiv, iako brejkova nije bilo. Sjajnim servisima i sa jedne i sa druge strane Srbin i Argentinac su sigurno osvajali servis gemove. Pre odlučujućeg “trinaestog gema” bilo je prilika za brejk na obe strane, a Nole je pri rezultatu 5:4 imao i dve meč lopte, ali ih nije iskoristio. U taj brejku bolje se snašao Novak Đoković. Teniser iz Srbije je stekao prednost od 4:2, a potom je i održavao do desetog poena kada je osvojio ključni poen za konačnih 7:3 u “trinaestom gemu”, te 7:6 u trećem setu.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti