11/10/12 - 13:47h

ATP Šangaj: Novak u četvrtfinalu

Drugi reket sveta Novak Đoković bez problema se plasirao u četvrtfinale pretposlednjeg Mastersa sezone u Šangaju. Novak Đoković je posle samo 70-ak minuta igre eliminisao Španca Felisijana Lopesa u dva seta, sa 6:3, 6:3. U četvrtfinalu bi mogao da igra protiv Janka Tipsarevića, ukoliko kasnije danas Janko eliminiše Nemca Tomija Hasa.

N. Đoković66
F. Lopez33

Novak Đoković

Novak je meč otvorio odličnim servisom, ali u prva četiri gema nije bilo brejk prilika ni na jednoj strani. Tek u šestom gemu Đoković je prvi stigao do šanse da oduzme servis rivalu, Lopes se izvukao, ali osetni pad njegovog servisa Đoković je iskoristio u osmom gemu pa je posle sigurnog servisa dobio set sa 6:3.

Osvojen prvi set promenio je tok meča potpuno u Novakovu korist, pa je srpski teniser već u trećem gemu drugog seta napravio brejk. Đoković je bez problema osvajao naredne servis gemove, imao je odličnu šansu za novi brejk na 4:2, da bi već nekoliko minuta kasnije stigao do dve meč lopte na 5:3. Novak je iskoristio prvu za novih 6:3 i meč.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti