11/10/13 - 17:01h

ATP Šangaj: Novak Đoković u polufinalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju! Naš teniser je u četvrtfinalu, posle preokreta, savladao Francuza Gaela Monfisa rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (4:7), 6:2, 6:4. Novakov protivnik u borbi za finale biće takođe Francuz, Žo Vilfred Conga koji je u četvrtfinalu bio bolji od Florijana Majera iz Nemačke, rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:3.

N. Đoković666
G. Monfis724
Photo by TenisUzivo.com

Francuz je bolje počeo meč, napravio brejk u uvodnom gemu, ali je već u sledećem Novak vratio izgubljeno i izjednačio na 1:1. U trećem gemu opet je Gael Monfis oduzeo servis Novaku, ali je Srbin već u sledećem gemu uzvratio i došao do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta igralo se gem za gem, te je tako prvi deo meča otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Francuz i rešio prvi set u svoju korist rezultatom 7:6, u taj-brejku je bilo 7:4.

Novak Đoković je sjajno otvorio drugi set, u prvom gemu napravio brejk, a zatim materijalizovao stečenu prednost – 2:0. U nastavku seta, koji je protekao najviše u raspravi između Gaela Monfisa i sudije Bernardesa, zbog toga što je Frnacuz koristio više vremena između poena nego što je dozvoljeno, Srbin je još jednom oduzeo servis Gaelu, povećao prednost na 5:2, a potom lako završio set rezultatom 6:2.

U trećem setu i jedan i drugi teniser bili su oprezni sa svojim servisima, ali je u sedmom gemu Novak Đoković uspeo da oduzme servis Gaelu Monfisu, povede sa 4:3, a potom u nastavku samo održava stečenu prednost za konačnih 6:4 u trećem odlučujućem setu.

Protivnik Novaka Đokovića u borbi za finale biće takođe Francuz, Žo Vilfred Conga koji je u četvrtfinalu bio bolji od Florijana Majera iz Nemačke, rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:3.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti