15/05/14 - 23:24h

ATP Rim: Novak nakon preokreta do četvrtfinala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu! Nole je, nakon preokreta, savladao Nemca Filipa Kolšrajbera rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:2, 6:1, nakon jednog sata i 36 minuta igre. Srbin će se u borbi za polufinale, u petak, sastati sa Davidom Fererom, koji je bio bolji od Ernestsa Gulbisa rezultatom 2:0.

N. Đoković466
F. Kolšrajber621
Novak Djokovic, Srbija-Kanada, 13 sept

Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sjajno za Nemca, koji je uspeo da napravi brejk u prvom i trećem gemu, te tako stekne veliku prednost od 4:0. U nastavku seta Novak je zaigrao bolje, uspeo da smanji na 4:3, ali je Filip Kolšrajber uspeo da sačuva stečenu prednost i reši prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu Novak Đoković je polako podizao nivo igre, pa je u četvrtom gemu napravio brejk za 3:1, a zatim isto učinio i u šestom, za 5:1. Međutim, već u narednom gemu Nemac je uspeo da vrati jedan, ali je Srbin novim oduzetim servisom postavio konačnih 6:2 u drugom delu igre i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Treći set kao da je igrao samo Novak Đoković. Najbolji srpski teniser je brejkovima u drugom i četvrtom gemu, a potom i materijalizacijom istih, stigao do velike prednosti od 5:0. U nastavku, teniseri su osvojili još po jedan gem, a Srbin je rešio i treći set u svoju korist rezultatom 6:1.

Novak Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Davidom Fererom iz Španije, koji je danas sa 2:0 savladao Letonca Ernestsa Gulbisa.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti