17/05/13 - 16:57h

ATP Rim: Novak bez polufinala!

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale Mastersa u Rimu. Bolji od Novaka bio je Čeh Tomaš Berdih rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 7:5, 6:4. Đoković je imao prednost od 5:2 u drugom setu i gotovo sigurno polufinale, ali je od tog trenutka pao u igri, a Čeh je sjajnim, pre svega, forhendima došao do polufinala u kome će se sastati sa boljim iz duela Ferer – Nadal.

N. Đoković654
T. Berdih276

Novak Đoković je bolje ušao u meč od češkog tenisera. Već na samom početku duela Srbin je vodio sa velikih 4:1. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Đoković je rutinski rešio prvi set u svoju korist rezultatom 6:2.

Drugi set opet je bolje počeo za tenisera iz Srbije. Novak je prvo napravio brejk za 4:2, a potom poveo i sa velikih 5:2. Ali kada su svi očekivali rutinsko privođenje meča kraju Tomaš Berdih je zaigrao bolje, profunkcionisao je njegov forhend, a igra Novaka Đokovića se polako raspadala. Čeh je uspeo da se vrati u meč, napravi brejk i izjednači na 5:5. Međutim, kada je izgledalo da će taj-brejk rešiti pobedika ovog dela igre, Berdih je još jednom oduzeo servis Đokoviću, a potom dobrim servisima došao do izjednačenja u setovima, osvojivši drugi set rezultatom 7:5.

Treći set bolje je otvorio Tomaš Berdih. On je uspeo da oduzme servis Novaku za 2:1, a zatim i poveća prednost na 3:1. Srbin je u nastavku pokušao da stigne Tomaša, ali uzalud. U takvoj igri češkog tenisera Novak nije imao šanse, a Berdih je treći set rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

Protivnik Tomaša Berdiha u polufinalu biće pobednika španskog okršaja David Ferer – Rafael Nadal.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti