05/10/13 - 15:28h

ATP Peking: Novak u finalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Pekingu. Srbin je u polufinalu bio bolji od Francuza Rišara Gaslea rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2. Novak će se sutra u finalu sastati sa Špancem Rafaelom Nadalom, kome je danas meč predao Tomaš Berdih, a tim plasmanom u finale Španac će od ponedeljka biti prvi teniser sveta.

N. Đoković66
R. Gaske42
Novak Djokovic, photo by: TenisUzivo.com

Meč je bolje počeo Francuz, te je u četvrtom gemu napravio brejk, poveo sam 3:1, ali je Novak već u narednom uzvratio, a potom i došao do izjednačenja – 3:3. U daljem toku seta Đoković je još jednom oduzeo servis teniseru iz Francuske i to u sedmom gemu za prednost od 4:3. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Srbin je ovaj deo igre rešio u svoju korsit rezultatom 6:4.

Drugi set bolje je otvorio Novak Đoković. Teniser iz Srbije je već u trećem gemu oduzeo servis Rišaru Gaskeu, a onda je tu stečenu prednost održavao sve do sedmog gema kada je još jednim brejkom Novak rešio sve u ovom meču. U sledećem gemu Srbin je odličnim servisima osvojio drugi set rezultatom 6:2.

Novak Đoković će se u finalu sastati sa Špancem Rafaelom Nadalom, a ovo je možda prilika da Nole pokaže da je Španac od ponedeljka samo na papiru prvi reket sveta, ali da je na terenu situacija nešto drugačija.

Teme:   ATP, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti