01/10/14 - 12:45h

ATP Peking: Novak u četvrtfinalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Pekingu, nakon što je sa 2:0 u setovima savladao Kanađnina Vaseka Pospišila. U borbi za polufinale Novak će se sastati sa boljim iz duela Grigora Dimitrova i Pabla Anduhara.

N. Đoković67
V. Pospišil35

Photo by TenisUzivo.com

Meč između Novaka Đokovića i Vaseka Pospišila trajao je sat vremena i 27 minuta, a srpski teniser slavio je sa 6:3, 7:5 i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Pekingu gde brani titulu osvojenu prošle godine.

U prvom setu Novak je pokazao zašto je favorit u ovom duelu, pa je bez mnogo problema dva puta oduzeo servis kanadskom teniseru i ovaj deo meča dobio sa ubedljivih 6:3.

Početak drugog seta protekao je bez nekih većih šansi sa obe strane, a tek u sedmom gemu Pospišil dolazi do prvog brejka i prelazi u vođstvo od 4:3. U desetom gemu Kanađanin je imao set loptu, ali je Đoković uspeo da je spasi, a zatim i da vrati brejk za izjednačenje – 5:5. Osvaja svoj servis gem, a potom i jedan na servis Pospišila. Iskoristio je treću brejk priliku, koja je ujedno bila i meč lopta za plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalu Novak će se sastati sa boljim iz duela Grigora Dimitrova i Pabla Anduhara.