04/10/13 - 15:06h

ATP Peking: Novak ,,razbio” Amerikanca za polufinale

Srpski teniser Novak Đoković na sjajan način plasirao se u polufinale turnira u Kini. Srbin je u četvrtfinalu savladao Amerikanca Sema Kverija rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:2. Protivnik Novaku Đokoviću u borbi za finale biće Francuz Rišar Gaske koji je sa 2:0 bio bolji od Davida Ferera iz Španije.

N. Đoković66
S. Kveri12

novak-djokovic-srbija-kanda-13-sept

Novak Đoković je sjajno ušao u meč, te je u prva četiri gema napravio dva brejka, poveo sa velikih 4:0 i u nastavku samo održavao stečenu prednos. Amerikanac je uspeo da se u šestom gemu “upiše” na semafor, ali je to bilo sve od njega u prvom delu igre, pa je Srbin uvodi set rešio u svoju korst rezultatom 6:1.

Drugi set počeo je brejkom Novaka Đokovića, a potom je Nole materijalizovao stečenu prednost za startnih 2:0. U nastavku seta igralo se gem za gem do sedmog gema, kada je Srbin još jednom oduzeo servis Kveriju – 5:2. U narednom gemu Nole je servirao za plasman u polufinale, a to nije prokockao, iskoristio je prvu meč loptu i rešio drugi set u svoju korst rezultatom 6:2. Duel je trajao samo 53 minuta.

Protivnik tenisera iz Srbije u polufinalu biće Francuz Rišar Gaske koji je u četvrtfinalu bio bolji od Španca Davida Ferera rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Teme:   ATP, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti