03/10/13 - 11:23h

ATP Peking: Novak bolji od Verdaska

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira u Pekingu. Srbin je u osmini finala bio bolji od Španca Fernanda Verdaska rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 2:6, 6:2. Nole će se u borbi za polufinale sastati sa Amerikancem Semom Kverijem koji je danas napravio iznenađenje i eliminisao Švajcarca Stanislasa Vavrinku.

N. Đoković726
F. Verdasko562
Photo by TenisUzivo.com

Novak je dobro počeo meč i već u drugom gemu napravio brejk, a potom i poveo sa 3:0, pošto je materijalizovao stečenu prednost. Međutim, u nastavku seta Španac je konstantno vršio pritisak na Novakov servis, te je u sedmom gemu Verdasko uzvratio brejkom, a potom, u osmom, i izjednačio na 4:4. U drugom delu prvog seta, kada su svi očekivali taj-brejk, Đoković je u dvanaestom gemu, kada je Verdasko servirao za “trinaesti gem”, uspeo da iskoristi drugu priliku za brejk i reši prvi set u svoju korist rezultatom 7:5.

Drugi set u potpunosti je pripao teniseru iz Španije. Verdasko je prvo napravio brejk u trećem gemu, a potom je još jednom oduzeo servis Novaku za velikih 5:2. U sledećem gemu Fernando Verdasko je samo potvrdio svoju dominaciju u drugom delu igre osvojivši ovaj set ubedljivim rezultatom 6:2.

U trećem setu Srbin je uzvratio istom merom. Novak je u drugom gemu oduzeo servis Fernandu, da bi potom i potvrdio brejk u sledećem za velikih 3:0 na startu trećeg seta, od kojih Španac nije uspeo da se oporavi. U nastavku seta igralo se gem za gem, a onda je u osmom gemu Novak Đoković još jednom oduzeo servis Verdasku, iskorstivši drugu meč loptu i tako rešio treći set u svoju korist rezultatom 6:2.

Novak Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Amerikancem Semom Kverijem, koji je ranije danas eliminisao Švajcarca Stanislasa Vavrinku rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6 (7:2).

Teme:   ATP, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti