29/09/14 - 14:30h

ATP Peking (dubl): Ziki i Nestor poraženi na startu!

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor završili su učešće na turniru u Pekingu već u prvom kolu. Bolji od srpsko/kanadske kombinacije bili su Italijan Fabio Fonjini i Leonardo Majer iz Argentine koji su slavili sa 3:6, 6:3, 10:6, posle jednog sata i 18 minuta igre.

N. Zimonjić/D. Nestor636
F. Fonjini/L. Majer3610

ziki131496020130926172422

Zimonjić i Nestor su u Pekingu bili postavljeni za prve nosioce, ali su posle gotovo rutinski dobijenog prvog seta svojim rivalima dozvolili da se vrate u meč i na kraju trijumfuju posle velikog preokreta.

U prvom setu jedan brejk je bio dovoljan Zimonjiću i Nestoru da rutinski reše prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

U nastavku, Fonjini i Majer su uspeli da dođu do svoje igre, pa brejkom u šestom gemu dolaze do prednosti od 4:2. Do kraja seta su bez većih problema sačuvali prednost i poravnali rezultat u setovima identičnim rezultatom – 6:3.

Treći set se igrao do deset poena, a Fonjini i Majer su bili koncentrisaniji i zasluženo su slavili, u ranoj fazi su poveli sa 4:0 i tu su prednost do kraja mini taj-brejka održavali, pa su rezultatom 10:6 napravili veliki preokret i priredili veliko iznenađenje izbacivši prve nosioce.

Italijansko-argentinska kombinacija za potencijalne rivale u narednom kolu ima Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića, koji na startu igraju sa Letoncem Ernestsom Gulbisom i Marcinom Matkovskim iz Poljske

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Pekingu, Daniel Nestor, Dubl igrač, Nenad Zimonjić, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti