31/10/12 - 13:18h

ATP Pariz: Janko u osmini finala

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u osminu finala Mastersa u Parizu, pobedom nad Holanđaninom Igorom Sijslingom. Janko je do trijumfa došao rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (6:0), posle jednog sata i 48 minuta igre.

J. Tipsarević67
I. Sijesling46

Janko Tipsarević

Prvi set Janko je dobio, pošto je napravio brejk više od svog suparnika koji je samo jednom oduzeo servis Tipsareviću. Naš teniser je prvi došao do brejka i poveo sa 3:2, a potom je bilo i 4:2 za našeg tenisera. Iako je Janko dobro uspeo da mu pripreti na servisu, Holanđanin se odbranio i smanjio na 4:3, a potom došao i do odličnih prilika za brejk. Tipsarević je, kao Sijsling u prethodnom gemu, uspeo da se vrati u igru, ali je Holanđanin, ipak, uzvratio i izjednačio. Potom je usledilo Jankovo buđenje, koji je prvo ponovo oduzeo servis Sijslingu, a potom bez izgubljenog poena osvojio prvi set sa 6:4.

U drugom setu dvojica tenisera su se smenjivala na servis liniji sve do rezultata 4:4 u gemovima kada je na servis Sijslinga Janko napravio brejk za 5:4. Međutim, Sijsling je iskoristio nervozu srpskog tenisera, koji je ušao u manju raspravu sa nekim iz publike i izgubio svoj servis gem. Tipsarević je nastavio sa nervoznom igrom, a Holanđanin je to nastavio da koristi pa je set otišao u taj brejk. U taj brejka je Janko bio dominantan i osvojio ga je sa 7:0 za trijumf posle jednog sata i 48 minuta igre.

Janka u trećem kolu očekuje duel sa boljim iz meča Monako-Dimitrov.

Teme:   Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Parizu, Teniseri, Turniri, Vesti