30/10/13 - 01:11h

ATP Pariz: Đoković u osmini finala

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Mastersa u Parizu. Srbin je u svom prvom duelu u glavnom gradu Francuske savladao domaćeg tenisera Pjer-Uga Erbera rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:3), 6:3. Novak će se u narednom kolu sastati sa boljim iz duela Izner – Pšisjenžni.

N. Djoković76
P. U. Erber63
Photo by TenisUzivo.com

Pjer-Ugo Erber je u glavni žreb stigao kroz kvalifikacije, a u prvom kolu je iznenadio Benou Pera. On je trenutno 189. na ATP listi, što je sedam mesta slabije od njegovog najboljeg plasmana.

Prvi set bio je izuzetno „otvoren“ i mladi Francuz nikako nije podlegao pritisku. Erber je sjajno servirao, samo u trećem gemu dozvolio Novaku dve brejk lopte, koje Srbin nije iskoristio i tako je ovaj uvodi set morao biti rešen u taj-brejku. U „trinaestom gemu“ Novak Đoković je poveo sa 3:1 i to kao da je sputalo Francuza. U nastavku se igralo poen za poen sve do osmog poena, kada je teniser iz Srbije stekao nedostižnih 6:2. Na kraju je ovaj taj-brejk Nole rešio u svoju korist rezultatom 7:3, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Na startu drugog seta, koji je i odlučio ovaj meč, kao da je samo Novak Đoković bio na terenu. Francuzu je očigledno teško pao gubitak prvog seta, pa je na startu drugog dozvolio Srbinu dva brejka i veliku prednost od 5:0. Međutim, Pjer-Ugo Erber je potom osvojio gem kada je servirao za ostanak u meču, a zatim je uspeo i da oduzme servis Novaku Đokoviću, te smanji rezultat na 5:2, a i teškom mukom, spasivši dve meč lopte, materijalizuje osvojeno i unese dodatnu neizvesnost u drugi set – 5:3. Ali u devetom gemu Novak ništa nije prepustio slučaju, došao je do dve prilike da završi meč i to učinio posle prvi za konačnih 6:3 u drugom setu.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti