10/08/13 - 10:12h

ATP Montreal: Novak ekspresno do polufinala!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Montrealu. Nole je za nešto manje od sat vremena savladao Rišara Gaskea iz Francuske rezultatom 2:0, po setovima 6:1, 6:2. Najbolji tensier sveta će se u borbi za finale sastati sa Špancem Rafaelom Nadalom, koji je savladao Marinka Matoševića rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4. Drugi polufinalni par čine Kanađani Pospisil – Raonić.

N. Đoković66
R. Gaske12
Novak Djokovic

Novak je bio impresivan tokom čitavaog meča. U prvom setu, na samom startu duela, uspeo je da napravi pritisak na Gaskeov servis, povede sa 2:0, a kasnije i materijalizuje stečenu prednost – 3:0. U nastavku seta Đoković je još jednom oduzeo servis protivniku za 5:1 i rutinski priveo prvi set kraju osvojivši ga rezultatom 6:1, za samo 25 minuta igre.

Drugi set trajao je tri minuta duže od prvog, a Novak Đoković je takođe dva puta oduzeo servis Rišaru Gaskeu. Prvi brejk Nole pravi na samom startu duela, a drugi za veliku prednost od 5:2. U sledećem gemu Srbin je posle 53 minuta igre savladao Francuza rezultatom 6:2 u drugom setu.

Novak Đoković će se u borbi za finale sastati sa Rafaelom Nadalom, koji je u četvrtfinalnom meču savladao Marinka Matoševića rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Montrealu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti