15/04/14 - 17:00h

ATP Monte Karlo: Ubedljiv start Đokovića

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Masters turnira u Monte Karlu, nakon što je, u svom prvom meču na šljaci ove sezone, savladao Španca Alberta Montanjesa, ubedljivim rezultatom 2:0, po setovima, 6:1, 6:0, posle samo 45. minuta igre.

N. Đoković66
A. Montanjes10

Novak Djokovic, Rolan Garos, Grend Slem, 2012

Novak Đoković je sezonu na šljaci otvorio više nego sigurno i u jednom od najkraćih mečeva koje je odigrao u svojoj karijeri, ubedljivo slavio i obezbedio plasman u narednu rundu. Podatak koji na najbolji način ilustruje odnos snaga na terenu jeste i svega pet osvojenih poena Alberta Montanjesa u čitavom drugom setu.

Početak meča obeležili su sigurni servisi obojice tenisera, da bi u trećem gemu, Španac imao tri brejk lopte, ali nije uspeo da iskoristi nijednu. Kazna je usledila već u sledećem gemu kada je Novak stigao do tri brejk lopte. Iskoristio je drugu brejk šansu, posle sjajne bekhend paralele kojom je počistio liniju za vođstvo od 3:1. U nastavku, Novak je igrao sve sigurnije, pa u šestom gemu dolazi do novih brejk šansi, ovaj put koristi četvrtu i dolazi do ubedljive prednosti od 5:1. U gemu u kome je servirao za set, Đoković se ponovo suočio sa brejk loptom, ali spasava je posle as udarca, da bi posle sjajnog voleja na mreži i sigurnog servisa, priveo prvi set kraju rezultatom 6:1.

Drugi deo igre, srpski teniser nastavlja u istom ritmu, odmah oduzima servis rivalu, nakon duplog brejka u trećem gemu stiže do ubedljivog vođstva od 3:0. Do kraja seta Novak pravi još jedan brejk i bez većih problema na svoj servis rešava i drugi set u svoju korist rezultatom 6:0, za konačan trijumf i plasman u treće kolo.

U narednoj rundi srpski teniser čeka pobednika meča između Španca Kareno Buste i boljeg iz duela Južnoafrikanca Kevina Andersona i Francuza Gaela Monfisa.

Teme:   ATP, Masters, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti