22/04/12 - 14:39h

ATP Monte Karlo: Novak nije uspeo, Nadalu titula

Najbolji svetski teniser Novak Đoković nije uspeo da po prvi put osvoji Masters u Monte Karlu, pošto je u finalnom meču izgubio od Španca Rafaela Nadala rezultatom 2:0.

N. Đoković31
R. Nadal66

Na početku meča oba tenisera bila su sigurna sa svojim servisima, ali je već u trećem gemu Nadal napravio brejk koji je čuvao do samog kraja prvog seta, ne dozvolivši Novaku ni jednu brejk šansu u tom delu igre. Posle brejka Novak je čuvao svoj servis ali je set izgubljen rezultatom 6:3.

Novak Djokovic, Reuters

Novak Đoković

I u drugi set je Nadal krenuo silovito i poveo već na početku sa 3:0. Pri tom rezultatnu Nadal pravi još jedan brejk i odlazi na nedostižnih 4:0 i tada ga je samo još malo vremena delilo od osme uzastopne titule na ovom turniru. U sledećem gemu Nadal prepušta gem Novaku i to je bila šansa za našeg tenisera, međutim Novak nije zadržao svoj servis u narednom gemu i Španac je poveo sa 5:1. Rutinskim serviso Nadal dobija drugi set rezultatom 6:1.

Bez obzira na poraz, Đoković će od ponedeljka uvećati prednost u odnosu na najvećeg rivala na ATP listi. Srpski teniser trebalo bi da ima 13.270 ATP poena, a Španac 9715.