12/04/14 - 18:24h

ATP Monte Karlo: Lajović bez glavnog žreba nakon predaje

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u poslednje kolo kvalifikacija Masters turnira u Monte Karlu. Lajović je bio prinuđen da preda meč Francuzu Romenu Arneodu, pri rezultatu 1:1 (1:6, 7:6) u setovima i 4:2 u odlučujućem delu igre za Francuza, posle nešto više od dva sata igre.

Dusan Lajovic

Lajović je vrlo loše ušao u duel i na semafor se upisao tek u četvrtom gemu pri vođstvu Francuza od 3:0. To je bilo sve što je mogao da učini u tom delu igre, jer je Arneod sa tri vezana gema rešio prvi set ubedljivim rezultatom 6:1, za 30. minuta igre.

U drugom setu vodila se velika borba. Srpski teniser je imao prednost od 4:2, ali je ispustio stečeno vođstvo, pa je Francuz uspeo da set uvede u taj-brejk. Dušan je loše otvorio taj deo igre, gubio je 4:1, ali je uspeo da preokrene rezultat, iskoristi drugu set loptu i meč odvede u treći set.

U odlučujućem setu, Lajović nije iskoristio brejk šanse u prvom i četvrtom gemu, a potom je usledila kazna. Francuz je iskoristio svoju priliku u šestom gemu i poveo sa 4:2. Nakon toga, srpski teniser je predao meč zbog povrede.

Na turniru u Monte Karlu, Srbiju će u singlu predstavljati Novak Đoković.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Dušan Lajović, Masters, Masters u Monte Karlu, Rang Lista, Vesti