19/04/14 - 17:48h

ATP Monte Karlo: Đoković nemoćan protiv Rodžera i povrede

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Masters turnira u Monte Karlu, pošto je poražen od Švajcarca Rodžera Federera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:2 posle 75. minuta igre. Bio je ovo 34. međusobni okršaj dvojice tenisera i 18. trijumf švajcarskog igrača.

N. Đoković52
R. Federer76

Novak Djokovic, Reuters

Novak Đokovic

Srpski teniser Novak Đoković ostao je bez plasmana u finale turnira u Monte Karlu i prilike da brani trofej osvojen prošle godine. Čim je Novak izašao na teren bilo je uočljivo da ima problem sa povredom desnog zgloba koji je bio bandažiran. Kako je duel odmicao, tako se i povreda pogoršavala i srpski teniser nije bio u stanju da pruži ozbiljniji otpor Švajcarcu u drugom setu.

Na početku duela, teniseri su bili sigurni na svoj servis i bez većih problema, rutinski osvajali gemove. U devetom gemu, Federer prvi dolazi u priliku da oduzme servis rivalu, ali Novak uspeva da pronađe izlaz iz teške situacije. Već u narednom gemu, srpski teniser dolazi do dve vezane set lopte, ali ne uspeva da iskoristi ukazanu šansu. Ključni trenutak dogodio se pri rezultatu 5:5, kada Švajcarac uspeva da stigne do brejka i sigurnim servisom reši prvi deo igre u svoju korist rezultatom 7:5.

Nakon velike borbe u prvom setu i uložene energije koja se nije isplatila, Novak je osećao sve više posledice povrede desnog zgloba, a sve češće je pravio i bolne grimase. Nakon što je Federer stigao do brejka već u trećem gemu drugog seta, bilo je sve manje šanse za povratak u meč. Đoković, uprkos povredi nije želeo da preda duel, odigrao je do kraja. Federer je sa još jednim brejkom osvojio i drugi set sa 6:2, za trijumf i plasman u finale.

U finalu, Rodžer Federer će snage odmeriti protiv sunarodnika Stanislasa Vavrinke, koji je bio bolji od Španca Davida Ferera u prvom polufinalnom meču.

Teme:   ATP, Masters, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti