21/02/13 - 17:36h

ATP Maresj: Tursunov iznenadio Janka

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u prvom meču na turniru u Marseju. Deveti igrač sveta, a četvrti nosilac turnira, poražen je od Dmitrija Tursunova sa 2:0, po setovima 7:6, 6:2 u osmini finala turnira.

J. Tipsarević62
D. Tursunov76
Janko Tipsarevic

Prvi set je rešen nakon taj-brejka, a moglo je da bude drugačije. Janko Tipsarević je tokom prvog dela igre imao čak četiri prilike da oduzme servis protivniku, ali je Tursunov uspeo da se odbrani, pa je odluka o pobedniku pala u “trinaestom gemu”. Janko je prvi ostao bez servis gema, Tursunov je poveo sa 4:1, a potom i na servis srpskog igrača iskoristio set loptu za vođstvo od 1:0, dobivši prvi set 7:6.

U drugom delu igre je Tursunov imao još lakši posao. Uzeo je Janku dva servis gema, u prvom i petom gemu za velikih 4:1, dok srpski teniser nije bio ni blizu brejka. Rus je u drugom setu na svoje servis gemove izgubio samo dva poena, pa je ovaj deo dobio sa ubedljivih 6:2.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Marseju, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti