27/03/13 - 10:15h

ATP Majami: Simon zaustavio Janka

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u četvrtoj rudni Mastersa u Majamiju. Srpski teniser je posle pravog “maratona” dugog dva i po sata poražen od Francuza Žila Simona rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 6:2.

J. Tipsarević722
Ž. Simon566
Janko Tipsarevic

Janko Tipsarević nije dobro ušao u meč. Tipsarević je dva puta gubio svoj servis, te je protivnik vodio 3:1 i 5:3. Zatim je Janko vraćao brejkove, a u 12. gemu “oteo” je najvažniji brejk za 7:5 i prednost posle prvog dela igre. Prvi set dobio je Tipsa u furioznoj završnici, pošto je Simon vodio sa 5:3, a Janko preokrenuo na 7:5, posle 57 minuta igre.

Od tog trenuta Žil Simon kao da se razljutio. Francuz je lako napravio dva brejka, te mu nije bilo teško da sa 6:2 završio posao u drugom setu i u psihički boljem položaju dočeka odlučujući period.

U trećem setu viđen je pravi “maraton”. Simon je ponovo došao do dva “brejka” prednosti poveo sa 5:2 i servirao za pobedu. Tada je usledila igra bez granica. Poslednji gem u meču trajao je neverovatnih 16 minuta, a Tipsarević je propustio čak šest “brejk” šansi. To je iskoristio Francuz i posle sat vremena igre stigao do pobede od 6:2 u trećem setu, za konačnih 2:1.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti