01/04/12 - 20:42h

ATP Majami: Novakov ples do titule

Novak Đoković stigao je do svoje jubilarne 30.titule u karijeri. U finalu Mastersa u Majamiju savlado je Britanca Endija Mareja. Rezultat je opet 2:0 u setovima i Nole je na ovom turniru bez izgubljenog seta.

Put našeg tenisera do nove titule nije bio lak, ali se mora reći da je Nole imao i sreću jer su najveći protivnici u njegovom delu žreba Huan Martin del Potro i Rodžer Federer ispali pre susreta sa najboljim teniserom sveta, tako je Novakov najteži protivnik po plasmanu na ATP listi bio David Ferer u četvrtfinalu. Međutim ovo je problem za Federera i Del Potra i nikako ne umanjuje uspeh najboljeg tenisera na svetu.
Da krenemo od samog početka turnira.

Novak je bio slobodan u prvom kolu, ali je već u drugom njegov protivnik bio uvek neugodni Kipranin Markos Bagdatis. Njihovi mečevi gotovo uvek su neizvesni, međutim Novak je ovaj meč dobio rutinski i pokazao da je na ovaj Masters došao po titulu. Rezultat od 2:0 u setovima, po setovima 6:4, 6:4, pokazao je da će svima biti teško da oduzmu set najboljem na planeti.

U trećem kolu Novak se sastao sa Viktorom Troickim, a meč sa saigračem iz Dejvis kup tima i pre svega meč sa prijateljem uvek je neugodan. Novak je pokazao da je veliki profesionalac i dobio meč, opet je bilo 2:0, po setovima 6:3, 6:4. Ovom pobedom svetski broj jedan plasirao se u osminu finala gde mu je protivnik bio Francuz Rišar Gaske.

U osmini finala Nole je odigrao jedan izjednačen prvi set sam Gaskeom ali je ipak uspeo da povede sa 1:0 u setovima i pored dobre igre Francuza. U drugom setu Novak ja vratio stvari na svoje mesto, slomio Gaskea i tako upisao novu pobedu od 2:0 na ovom turniru. Rezultat po setovima bio je 7:5, 6:3.

U narednoj rundi protivnik Novaka Đokovića bio je David Ferer iz Španije, petoplasirani na ATP listi. Novak je prvi set odigrao besprekorno i dobio ga rezultatom 6:2. U drugom setu bilo je više problema za našeg tenisera i odluka je pala u taj-brejku. I ovaj deo igre Novak je sjajno odigrao dobivši ga rezultatom 7:6, 7:1 u taj-brejku. Opet je konačan rezultat bio 2:0 u setovima.

U polufinalu Novak se sastao sa najvećim iznenađenjem turnira, ali sa teniserom koji sjajno grabi prema TOP 20 na svetu, Huanom Monakom iz Argentine. Nole je opet sjajno otvorio meč i prvi set dobio rezultatom 6:0. U drugom setu je bilo više problema za naseg tenisera i opet se kao pprotiv Ferera otišlo u taj-brejk. Ovoga puta Novak je ovaj deo igre dobio rezultatom 7:5 i ukupno sa 2:0 stigao do finala bez izgubljenog seta.

U finalnom meču Novak se sastao sa Britancem Endijem Marejom i opet bio sjajan u prvom setu. Napravio je Nole dva brejka i dobio set ubedljivo sa 6:1. U drugom setu Novak je opet kao i u predhodna dva kola igrao taj-brejk i dobio ga rezultatom 7:4. I ovoga puta bilo je 2:0 u setovima.

Još jednom, ovaj turnir Novak Đoković osvijio je bez izgubljenog seta.