25/03/14 - 18:32h

ATP Majami: Novak u četvrtfinalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Majamiju. Srbin je u osmini finala savladao Španca Tomija Robreda rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:5, posle jednog sata i 23 minuta igre. Nole će se u borbi za polufinale sastati sa pobednikom duela Marej – Conga.

N. Đoković67
T. Robredo35
Photo by TenisUzivo.com

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, ali je već u četvrtom gemu Novak Đoković oduzeo servis svom protivniku i došao do prednosti od 3:1. U nastavku seta brejkova nije bilo, a Srbin je rutinski priveo set kraju i rešio ga u svoju korist rezultatom 6:3.
Drugi set bio je neizvesniji od prvog. Novak je pokušavao da oduzme servis rivalu, ali se Španac nije dao, sjajno je servirao, pa je najrealnije razrešenje bio taj-brejk. Međutim, kada se očekivao “trinaesti gem” Novak Đoković je u jedanaestom gemu stigao do prilike za brejk, iskoristio ju je, a potom i materijalizovao za konačnih 7:5 u drugom delu igre.

Novak Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa boljim iz duela Žo Vifred Conga – Endi Marej. Novaku je ovo bila šesta pobeda u isto toliko susreta sa Tomijem Robredom.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti