24/03/14 - 14:34h

ATP Majami: Nole na Robreda u osmini finala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće protiv Španca Tomija Robreda u osmini finala Masters turnira u Majamiju. Španac je u trećem kolu bio bolji od Francuza Žilijena Benetoa rezultatom 2:0 po setovima 6:3, 6:4 za 80. minuta igre.

indijan vels 2
Španski teniser, inače 17. na rang listi je na taj način opravdao ulogu favorita i rutinski savladao Francuza koji zauzima 52. poziciju.

U prvom setu , Robredo je stekao brejk prednosti već nakon prvog servisa Francuza, da bi do kraja sigurnom igrom sačuvao stečenu prednost i prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

Drugi set je počeo na identičan način kao i prvi, pošto je Beneto odmah prepustio servis Špancu. Ovaj put je Beneto, ipak uspeo odmah da se vrati i uzvrati istom merom za izjednačenje u gemovima 2:2, ali je odmah u sledećem gemu ponovo dopustio da mu Robredo oduzme servis, što je Španac iskoristio i meč priveo kraju rezultatom 6:4.

Novak Đoković i Tomi Robredo do sada su snage odmerili šest puta, a naš teniser vodi sa 5:1 u pobedama. Španac je slavio u njihovom prvom okršaju još 2005. godine na Mastersu u Parizu kada je Novak imao samo 18. godina. Rezultat je bio 6:4, 6:3.

Poslednji meč su odigrali 2009. godine u Rimu kada je srpski teniser slavio ubedljivim rezultatom 6:1, 6:1.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Rang Lista, Vesti