23/03/14 - 09:17h

ATP Majami: Lajović u trećem kolu

Srpski teniser Dušan Lajović iskoristio je na najbolji mogući način priliku koja mu se ukazala nakon povrede Nemca Tomija Hasa i plasirao se u treće kolo turnira u Majamiju, savladavši Jen Hsun Lua iz Kineskog Tajpeha rezultatom 2:1, po setovima 6:1, 6:7(3), 6:3.

D. Lajović666
J. H. Lu173

Dusan Lajovic

Trijumfom nad 50. teniserom sveta na ATP rang listi, Lajović je izborio duel u trećoj rundi sa Ukrajincem Aleksandrom Dolgopolovom koji je bio bolji od Finca Jarka Nieminena. Lu trenutno zauzima 23. poziciju, a ovo će biti njihov prvi duel.

Lajović je odigrao sjajno prvi set, očigledno čvrsto rešen da pokaže da se nije bez razloga našao u glavnom žrebu. Stiče se utisak i da ga je teniser iz Kineskog Tajpeha malo potcenio, što je Dušan kaznio. Brzo je stigao do brejka, kasnije sigurno držao svoj servis, da bi još jednim brejkom u završnici, stavio tačku na prvi set i rešio ga u svoju korist ubedljivim rezultatom 6:1.

Srpski teniser je dobru igru iz prvog seta preslikao i na početak drugog i u trećem gemu oduzeo servis rivalu. Međutim već u narednom gemu viđena je velika borba, Dušan je spasio četiri brejk lopte, ali je Lu uspeo da iskoristi petu i vrati rezultatsku ravnotežu. U nastavku seta, igrači su držali svoj servis i odluka je pala u taj-brejku. Lu je u tom delu igre imao nešto više koncentracije i uspeo da slomi otpor srpskog tenisera za 7:3 i izjednačenje u setovima.

Imajući u vidu da Lajović nema mnogo iskustva u ovakvim mečevima, postojala je bojazan da će nakon izgubljenog drugog seta na psihološkom planu malo pasti, ali to se na sreću nije desilo. Naprotiv, Dušan je odigrao vrlo skoncentrisano, iskoristio brejk šansu koja mu se ukazala i na kraju meč završio rutinski servisom za 6:3 i plasman u treću rundu.

Teme:   ATP Rang Lista, Dušan Lajović, Masters, Masters u Majamiju, Rang Lista, Vesti