26/03/13 - 21:30h

ATP Majami (dubl): Kraj za Zimonjića

Srpski teniser Nenad Zimonjić i njegov dubl partner Robert Lindsted eliminisani su u četvrtfinalu turnira u Majamiju. Bolji od njih bili su Poljaci Marijuš Firstenberg i Marcin Matkovski sa 6:4, 2:6, 10:8.

Nenad Zimonjic

U prvom setu Zimonjić i Lindsted imali su brejk prednosti sve do rezultata 4:3, a onda su izgubili tri gema u nizu i time vratili protivnike u meč. Firstenberg i Matkovski su se vratili i osvojili prvi set rezultatom 6:4.

U drugom su se Nenad Zimonjić i Robert Lindsted konsolidovali, brzo došli do 4:0. Ovo im je omogućilo lakšu igru u nastavku seta, koji su lagano priveli kraju osvojivši ga rezultatom 6:2.

Ipak, u odlučujućem setu Firstenberg i Matkovski skoro sve vreme su imali prednost i iskoristili su drugu meč loptu za prolaz u polufinale. Oni su odlučijući deo igre dobili rezultatom 10:8 i tako okončali saradnju Zimonjića i Lindsteda koju je naš tenisera najavio pre neki dan.

Teme:   ATP, Dubl igrač, Masters, Masters u Majamiju, Nenad Zimonjić, Robert Lindšted, Teniseri, Turniri, Vesti