24/03/14 - 21:19h

ATP Majami: Dolgopolov eliminisao borbenog Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u osminu finala Mastersa u Majamiju. Srbin je posle velike borbe poražen od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova rezultatom 2:0, po setovima 3:6, 6:0, 7:6 (5). Ovom porazu u mnogome je kumovao linijski sudija, koji je dosudio aut u taj-brejku trećeg seta, kada je Srbin mogao da dođe do meč-lopte, a potom je do iste došao Ukrajinac, napravio mini-brejk, a zatim osvojio ovaj deo igre. U narednom kolu Ukrajinac čeka boljeg iz duela Vavrinka – Rožer Vaslan.

D. Lajović606
A. Dolgopolov367
Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Dušan Lajović je sjajno započeo meč i već u četvrtom gemu oduzeo servis Aleksandru Dolgopolovu, a zatim i materijalizovao stečenu prednost za velikih 4:1. U nastavku seta igralo se gem za gem, brejkova nije bilo, pa je Srbin uspeo da osvoji uvodni deo igre rezultatom 6:3.

Međutim, posle sjajnog prvog seta Dušana kao da nije bilo u drugom. Ukrajinac je čak tri puta oduzeo servis Lajoviću, nije mu dozvolio ni da se “upiše” na semaforu, pa je brejkovima u drugom, četvrtom i šestom gemu došao do velikih i konačnih 6:0 u drugom setu.

U trećem setu viđena je velika borba. Dušan Lajović je na samo stratu oduzeo servis rivalu, a potom došao do prednosti od 2:0. Međutim, već u naredna dva gema Dolgopolov je uspeo da vrati izgubljeno i dođe do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta brejkova nije bilo do sedmog gema, kada je opet Srbin oduzeo servis rivalu, potom sačuvao prednost, ali kada je servirao za meč, Ukrajinac je uspeo da vrati brejk i dođe do izjednačenja – 5:5. Posle desetog gema počela je kiša, meč je prekinut, a nakon povratka tenisera na teren ušlo se u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bilo je smenjivanja u vođstvu, ali ključni momenat je bio jedanaesti poen, kada je Lajović servirao, a u toku poena u kome je Dušan dominirao, sudija je uzviknuo aut koji nije postojao. Poen je ponovljen, Aleksandar Dolgopolov ga je osvojio došao do meč-lopte, a potom svojim servisom osvojio taj-brejk rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u trećem delu igre.

Teme:   ATP, Dušan Lajović, Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti