05/11/13 - 09:23h

ATP London: Pobede za Delpa i Vavrinku

Na startu završnog Mastersa u Londonu odigrani su prvi dueli. Prvi meč odigrali su Švajcarac Stanislas Varninka i Čeh Tomaš Berdih, a popularni Sten je slavio rezultatom 2:1. U drugom meču dana, iz grupe u kojoj su još Đoković i Federer, Argentinac Huan Martin del Potro savladao je Francuza Rišara Gaskea rezultatom 2:1.

Huan Martin Del Potro

U prvom duelu videli smo možda i malo iznenađenje, pobedom Vavrinke na Berdihom. Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, nije bilo prilika za brejk sve do šestog gema, kada je Švajcarac oduzeo servis Čehu i stigao do prednosti od 4:2. U nastavku seta Stanislas Vavrinka je uspeo da sačuva stečenu prednost i osvoji prvi set rezultatom 6:3. Drugi set nastavljen je sa dobrim serviranjem tenisera, pa je set rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Tomaš Berdih i sjajnom igrom došao do izjednačenja osvojivši taj-brejk rezultatom 7:0, za konačnih 7:6 u drugom setu. Međutim, u trećem setu Vavrinka je već u četvrtom gemu napravio brejk, pove sa 3:1, da bi u nastavku seta samo materijalizovao stečenu prednost i osvojio treći deo igre rezultatom 6:3.

Drugi meč dana odigrali su Huan Martin del Potro i Rišar Gaske, a Argentinac je slavio posle preokreta. Duel je počeo sigurnim servisima, ali kada je Francuz napravio brejk za 5:3 svi su mislili da je to kraj prvog seta. Međutim, u narednom gemu Delpo je vratio brejk, potom i došao do izjednačenja, da bi na kraju ovaj set morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Rišar Gaske i osvojio ovaj deo igre sa 7:4, za konačnih 7:6 u prvom setu. U drugom setu bilo je mirno sve do četvrtog gema, kada je Huan Martin del Potro napravio brejk za 3:1, a tu prednost je Argentinac održavao do kraja seta, osvojivši ga rezultatom 6:3. Treći set je bio interesantniji. Prvo je Argentinac brejkom stigao do 4:3, zatim je Francuz uzvratio za izjednačenje – 5:5 i onda kada su mnogi opet očekivali taj-brejk, Delpo je napravio još jedan brejk za 6:5, a onda i materijalizovao stečeno za konačnih 7:5.

Danas se nastavlja turnir u Londonu, a sastaju se, od 15 časova Španci Rafael Nadal i David Ferer, a od 21h, uz direktan prnos na TenisUživo, igraju Srbin Novak Đoković i Švajcarac Rodžer Federer.

Teme:   ATP, Huan Martin Del Potro, Masters, Masters u Londonu, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti