09/11/13 - 10:44h

ATP London: Pobede Nadala i Vavrinke za polufinale

Petog dana završnog Mastersa u Londonu odigrani su mečevi trećeg kola u grupi A. U duelu koji je odigran od 15h Stanislas Vavrinka savladao je Davida Ferera rezultatom 2:1, po setovima 6:7, 6:4, 6:1 i posle te pobede nivijao da Rafael Nadal savlada Tomaša Berdiha kako bi se našao u polufinalu. U večernjem meču Španac je ispunio želju Švajcarca i pobedom nad Berdihom rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 1:6, 6:3 potvrdio prvo mesto u grupi i poveo sa sobom u polufinale Stanislasa Vavrinku.

Rafael Nadal

Duel između Vavrinke i Ferera bio je izuzetno interesantan, a Švajcarac je slavio nakon preokreta. Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a Sten je već u šestom gemu napravio brejk, potom i vodio sa velikih 5:2. U nastavku meča David Ferer je uspeo da vrati brejk, smanji na 5:4, a potom je i još jednim brejkom stigao do 6:5 i servisa za set. Međutim, Vavrinka to nije dozvolio i novim brejkom je došao do izjednačenja, a set je morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” bolje se snašao Španac i sa ubedljivih 7:3 rešio ovaj deo igre, za konačnih 7:6 u prvom setu. U drugom setu nije bilo ovako zanomljivo kao u prvom. Stanislas Vavrinka je uspeo da u trećem gemu napravi brejk za 2:1, a stečenu prednost je održavao do kraja seta za konačnih 6:4 u drugom delu igre. U trećem setu kao da je samo Švajcarac bio na terenu. Vavrinka je napravio tri brejka i to u prvom, petom i na kraju u sedmom gemu za konačnih 6:1 u trećem setu.

U drugom meču dana Rafael Nadal uspeo je posle tri set da savlada Tomaša Berdiha. U prvom setu Španac je napravio brejk u prvom gemu i stečenu prednost održao do kraja seta za konačnih 6:4. Drugi set u potpunosti je pripao Tomašu Berdihu. Čeh je dva puta oduzeo servis Nadalu, vodio sa velikih 5:0, a na kraju je set rešio u svoju korist rezultatom 6:1. Treći set bio je izjednačen sve do osmog gema, kada je Nadal brejkom stigao do 5:3, a zatim osvojio set rezultatom 6:3.

U subotu su na programu mečevi trećeg kola u grupi B, a sastaju se Del Potro – Federer od 15h i Đoković – Gaske od 21h.

Teme:   ATP, David Ferer, Masters, Masters u Londonu, Rafael Nadal, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti