10/11/13 - 22:41h

ATP London: Novak Đoković u finalu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale završnog Mastersa u Londonu. Srbin je u polufinalnom meču savladao Švajcarca Stanislasa Vavrinku rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3. Novak će se u sutrašnjem finalu sastati sa Rafaelom Nadalom, koji je danas savladao Rodžera Federera rezultatom 2:0.

N. Đoković66
S. Vavrinka33
Photo by TenisUzivo.com

Meč je bolje počeo za Švajcarca, koji je uspeo da u trećem gemu oduzem servis Novaku povede sa 2:1, ali je Srbin već u narednom uzvratio istom merom i došao do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta igralo se gem za gem, a Novak Đoković je u osmom gemu iskoristio jednu od dve prilike za brejk i stigao do predosti od 5:3. Srpski teniser je u sledećem gemu samo potvrdio stečenu prednost i tako osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Dobru igru sa kraja prvog dela Novak Đoković je preneo i na start drugog seta, pa je već u prvom gemu napravio brejk, a potom stigao do prednosti od 2:0. U nastavku seta Srbin je imao priliku da još koji put oduzem servis Švajcarcu, ali se Vavrinka nekoliko puta „izvukao“ i sačuvao svoj servis, pa je sa već stečenim brejkom, na startu seta, Nole posle šest gemova vodio sa 4:2. U naredna dva gema nije bilo nikakvih promena, pa je Srbin i dalje imao brejk prednosti , a Stanislas Vavrinka je servirao za ostanak u meču – 5:3. Švajcarac nije izdržao pritisak u devetom gemu, dozvolio Novaku dve meč lopte, a Srbin je uspeo da iskoristi već prvu i osvoji drugi set rezultatom 6:3.

Novak Đoković će se u finalu sastati sa Rafaelom Nadalom, koji je ranije danas savladao Rodžera Federera rezultatom 2:0, po setvima 7:5, 6:3.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti