08/11/13 - 08:20h

ATP London: Federer bolji od Gaskea

Četvrtog dana završnog Mastersa u Londonu takmičenje u singl konkurenciji su otvorili Rodžer Federer i Rišar Gaske. Švajcarac je bio bolji u ovom meču i uspeo da savlada Francuza rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:3. U drugom meču snage su odmerili Novak Đoković i Huan Martin del Potro.

R. Federer66
R. Gaske43
Rodzer Federer

Meč je počeo bolje za Švajcarca, koji je već u trećem gemu oduzeo servis Gaskeu, a potom ga u sledećem materijalizovao za velikih 3:1 već na startu meča. U nastavku seta igralo se gem za gem, sve do osmog gema kada je Rišar Gaske uzvratio brejk i došao do izjednačenja – 4:4. Međutim, taman kada je Francuz vratio brejk, Rodžer Federer je već u narednom odigrao sjajan gem, uspeo da vrati izgubljeno, povede sa 5:4, a onda svojim servisima reši prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

U drugom setu Švajcarac je već u prvom gemu oduzeo servis Rišaru Gaskeu, a potom je materijalizovao stečenu prednost – 2:0. U nastavku seta nije bilo brejkova, sve do devetog gema, kada je nove imao Rodžer Federer. Teniser iz Švajcarske je imao čak šest meč lopti i iskoristivši poslednju uspeo je da osvoji drugi set rezultatom 6:3.

U nastavku tamičenja Rodžer Federer se sastaja se Huan Martin del Potrom u meču koji će odlučivati o tome ko će, uz Novaka Đokovića, proći u polufinale. Rišar Gaske će se u trećem meču sastati sa Novakom Đokovićem.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Londonu, Rišar Gaske, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti