12/06/14 - 20:34h

ATP Kvins: Štepanek šokirao Mareja!

Britanski teniser Endi Marej i Ameli Morezmo nisu u pobedničkom raspoloženju započeli saradnju. Marej, koji je branio titulu u Kvinsu, poražen je u osmini finala od 42. tenisera sveta Radeka Štepaneka u dva seta, 7:6(10), 6:2.

Endi Marej

Endi Marej

U prvom setu su teniseri u prva dva gema napravili po brejk, a onda su do kraja uspeli da sačuvaju svoj servis, pa je pobednik odlučen u taj-brejku posle sat i 18. minuta igre. Marej je u odlučujućem gemu imao 6:2, čak osam set lopti, ali je Čeh uspeo da se vrati svaki put, a potom realizuje prvu set loptu i na taj način surovo kazni Britanca za propuštene prilike.

Štepanek je u drugom setu poveo sa 2:0, pošto je oduzeo servis Mareju u prvom gemu, a potom potvrdio brejk na svoj servis gem, mada je Britanac imao šansu da uzvrati ribrejkom, ali je prokockao. Nije uspevao Endi da dođe do svoje igre i da se na adekvatan način suprotstavi raspoloženom Čehu, koji je uspeo da napravi još jedan brejk i dobije i drugi set sa 6:2 i tako izbaci ljubimca domaće publike iz daljeg takmičenja.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kvinsu, Endi Marej, Rang Lista, Turniri, Vesti