10/06/14 - 16:29h

ATP Kvins: Lajović poražen na startu!

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je u prvom kolu Kvinsa od Španca Felisijana Lopeza sa 2:1 po setovima 3:6, 7:6(3), 1:6, a susret je nakon prvog seta prekinut u ponedeljak, a nastavljen je dan kasnije.

D. Lajović371
F. Lopez666

Dusan Lajovic

Nakon sjajnih partija na Rolan Garosu i plasmana u osminu finala bez izgubljenog seta, Lajović nije uspeo da nastavi u istom ritmu i već je na prvom stepeniku poklekao u svom prvom meču na travi ove sezone.

Lopez je bolje otvorio meč i brejkom u četvrtom gemu poveo sa 3:1, što je praktično bio i prelomni trenutak prvog seta, jer Dušan, uprkos ulozenom naporu nije uspeo da uzvrati i Španac je prvi deo igre rešio u svoju korist rezultatom 6:3, nakon čega je duel prekinut zbog kiše i nastavljen u utorak.

U nastavku susreta, Duci je sigurnim gemom otvorio drugi set, da bi u narednom gemu propustio tri brejk prilike. Kazna je stigla već u trećem gemu, kada iskusni Španac stiže do brejka. Srpski teniser se nije predavao i rezultatski egal vraća u šestom gemu, no već u sledećem ponovo dopušta Lopezu da mu oduzme servis za prednost od 4:3. Lajović, ipak uspeva da uhvati zadnji voz i u desetom gemu poravna rezultat na 5:5. Taj-brejk je na kraju odlučio pobednika drugog seta, a bolji u tom delu igre bio je srpski teniser sa 7:3.

U odlučujućem setu, Lopez stiže do brejka već na startu, da bi u nastavku još jednom oduzeo servis srpskom teniseru i ubedljivo slavio sa 6:1 i na taj način zakazao duel sa Australijancem Lejtonom Hjuitom u drugom kolu.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kvinsu, Dušan Lajović, Rang Lista, Teniseri, Vesti